Když si člověk pořídí bazén, tak si ho rozhodně nepořizuje proto, aby měl na zahradě divoký rybník, ale proto, aby se mohl koupat v jiskřivé azurové vodě. O nějaký žabinec a zapáchající bahno ke koupání rozhodně nikdo nestojí. Ovšem každá voda se přirozeně znečišťuje a toužíme-li po tom, aby naše nádrž byla stále ve skvělém stavu tak jako je krátce po napuštění, tak ji buď musíme často napouštět anebo o ni zodpovědně pečovat. A pokud jde o první možnost, tak tu si zvolí jen málokdo. Při dnešních cenách vody se časté napouštění více než prodraží, takže je jasné, že každý, kdo může, se snaží o to, aby mu čistá voda v nádrži vydržela po celou sezónu bez vypouštění.
A skvělá zpráva je, že něco takového je klidně možné. Stačí, když se o vodu ve své nádrži budete pečlivě starat a je to. Na začátku vám to možná bude připadat příliš složité, ovšem časem se to poddá. Jedná se vlastně o pořád stejný kolotoč úkonů, které však nesmíte vynechat, jinak se vám může stát, že vás jednoho rána na místo azurové modře přivítá svěží zelená barva.
Stačí pár pomocníků a vaše voda bude ukázková
Pomocníkem číslo jedna v údržbě vody ve vaší nádrži vám samozřejmě bude bazénová chemie. Ta zahrnuje především chlorové desinfekční přípravky, ať už v pevné či v kapalné podobě, testery ph a chloru, algicidy, chlor šok, vločkovač, a ještě mnohé další šikovné vychytávky, se kterými vám péče o vodu půjde dobře od ruky. Ovšem zapomínat nesmíme ani na mechanické pomocníky jako je bazénová filtrace, bez které se žádný vlastník bazénu rozhodně neobejde, a dále manuální pomůcky jako jsou ruční vysavač, dnová síťka, a ještě mnozí další užiteční pomocníci.
Zkrátka, na první pohled to třeba může vypadat složitě, ale po pár měsících už ani nezaváháte a budete přesně vědět, co kdy vzít do ruky, aby vše bylo, jak má.